Moda na grilla 

Od kilku lat panuje w Polsce 'moda na grilla'. Dlaczego jest taki popularny?
Moda na grilla  / 2014-01-28 : 21:07:50 

Moda na grilla
Wbrew pozorom tradycja wspólnego spędzania czasu przy sporz±dzaniu potraw na wolnym powietrzu ma w Polsce bardzo dług± historię. Prekursorem grilla, który dotarł do naszego kraju na przełomie lat 80 i 90-tych były tracycyjne majówki i ogniska w plenerze.
Upowszechnie się w Polsce sklepów dużej sprzedaży, wprowadziło m.in. grill jako przedmiot handlu, kreuj±c jednocze¶nie nowy styl spędzania wolnego czasu.
Grille stacjonarne trafiły też do ogrodów jako element ich stałego wyposażenia.
 


Stacjonarny grill ogrodowy, gazowy b±dĽ węglowy to nie tylko urz±dzenie do przygotowania potraw ale i ważne miejsce spotkań.
Doskonałym pomysłem na letnie wieczory jest impreza towarzyska przy grillu, który staje się nie tylko metod± przygotowania niezbędnego posiłków ale i stylem zabawy. Wieczorami grill wprowadza do ogrodu przyjemne ciepło, sprzyjaj±c integracji uczestników.
 


Moda na grilla (barbecue) przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych (pierwszy grill kulisty stworzony przez założyciela firmy Weber George’a Stephena w 1952 roku) i cały czas podlega zmianom: miejsce tanich, jednosezonowych grilli węglowych zajmuj± powoli droższe modele, które lepiej pasuj± do zadbanego domu i ogrodu. Nadchodzi też moda na grille gazowe, które s± bardziej niezawodne i łatwiejsze w eksploatacji. 


Zmian nie ominęły również grille biwakowe. Zamiast jednorazowych, tanich grilli z Dalekiego Wschodu, coraz czę¶ciej spotyka się grille walizkowe i przeno¶ne, które bez trudu można zabrać do bagażnika samochodu na wypad za miasto. 


Zima

Moda na grilla  / 2009-03-05 : 01:49:53 

Moda na grilla
Wbrew pozorom grillowanie nie musi ograniczac się do sezonu letniego. Grill równie łatwo rozpalimy zim±, koncentruj±c wokół siebie towarzystwo. 


Moda na grilla  / 2009-03-04 : 13:49:53 

Moda na grilla
[ top ]